Kto nie natrafił a szuka, warto obczaić! Może to być odpowiedź dla Ciebie również.
Pozornie wartości czy szanse jakie pokładam w idei „ChwilaOut’u” mogą się wydawać górnolotne i nadmuchane, ale intuicja podpowiada mi , że wcale nie.
Droga do ChwilaOut’u może prowadzić przez różne aktywności, ja jednak postaram się tych „ciekawych” wesprzeć w dojściu do tego stanu, w oparciu o swoje doświadczenia, zaczynając od rzeźbienia , później rysowania cyfrowego. Używany przeze mnie do tego Blender 3D daje multum możliwości i wart jest tego , żeby swobodne w nim poruszanie się było uczone od podstawówki.
Odpowiedź na poszukiwanie sensu, poznanie siebie, bycie ze sobą i współpracę. Skłania do przemyśleń na temat wartości chwili obecnej, radości, tworzenia, pasji, kreatywności i wykorzystywania swojego ukrytego potencjału, włączania i wyłączania myślenia. Uczy pokory, cierpliwości, akceptacji.
Skąd się wziął pomysł na ChwilaOut?
Temat wkręcił mi się na początku 2018 po kursie i doświadczeniach w rzeźbieniu w 3D, podczas, któregoś kolejnego wieczoru z muzą, poczułem to. Nie zastanawiałem się już co naciskam , dialog wewnętrzny ucichł, byłem w 100% obecny. Tylko ja , tablet graficzny, Blender 3D i tryb sculptingu(rzeźbienia), a rzeczy dzieją się same bez udziału myśli. Taki stan FLOW.Na temat natrafiłem w „Potędze Teraźniejszości” Eckharta Tolle’a trochę też w pozycjach Mateusza Grzesiaka w „Egorcyzmach” i „Succes and Change”. Coś jakby umysł się wyłączył. W takim stanie robisz szybciej, więcej, a uczucie jest warte. Zacząłem szukać „o co kaman” , z jakiego rodzaju stanem emocjonalnym miałem do czynienia.